rajmund_pollak.blog.bielsko.pl
 
bielsko.biala.pl
blog.bielsko.pl
rajmund_pollak.blog.bielsko.pl/rss

Odsiecz Wiedeńska przeszła do historii jako ratunek chrześcijaństwa w całej Europie, a teraz traktatem lizbońskim i Trybunałem w Strasburgu nowocześni poganie próbują wprowadzić starego antychrysta w szacie tolerancji do wszystkiego... oprócz krzyża.

Dwulicowość tej ideologii "poprawności politycznej " polega na tym, że wszystko zasługuje na tolerancję oprócz chrześcijaństwa .

Procesje w Boże Ciało są uznawane w kręgach socliberałów jako przejaw zacofanego konserwatyzmu, natomiast "parady równości" pełne często pijanych i roznegliżowanych postaci joko przejaw postępu w obyczajach .

Księża katoliccy, popi prawosławni, a nawet biskupi protestantcy są określani przez lewaków mianem kleru, natomiast ideolodzy homoseksualizmu zyskują miano specjalistów od walki z homofobią .

Zamordowanie staruszka albo ciężko chorego określa się w niektórych kręgach eutanazją, natomiast człowieka w stanie śpiączki klinicznej ta sama ideologia określa..."roślinką" , mimo że odnotowywane są coraz częstsze przypadki wybudzeń i powrotu do normalnego życia ludzi ciężko chorych, bo jak się okazuje nie o wszystkim decyduje medycyna, bo nadal istnieje Opatrzność Boża .

Zwolennicy aborcji są stałymi uczestnikami parad równości, tylko ja się pytam co to za równość, która nie respektuje prawa do życia niewinnego dziecięcia ???

Ciekawe, że według tej samej ideologii "tolerancji" neofaszyści we Włoszech mogą swobodnie się spotykać w duchu "demokracji", ale krzyż w klasach szkół publicznych w Italii rzekomo tej tolerancji zagraża ?

Niedawno zapytałem oficera czerwonych beretów dlaczego nie ochraniali katolików prześladowanych w Iraku, przez miejscowe władze ?

Nic nie odpowiedział , tylko spuścił głowę .

Polacy ginęli w Iraku i giną teraz w Afganistanie, a przez szpitale przeszło ponad 300 rannych naszych rodaków, o czym media publiczne milczą !

Czy w miejscach w których polegli Polacy w Iraku i Afganistanie postawiono już krzyże jako świadectwa ofiary naszych rodaków ?

Polacy mają od wieków taki zwyczaj, że tam gdzie giną nasi żołnierze stawiamy krzyże z tabliczkami upamiętniającymi nazwiska poległych !

Czy Irakijczycy, Amerykanie i Afgańczycy potrafili już, chociażby stawiając symboliczny krzyż, upamiętnić działania polskich misji pokojowych w dalekiej Azji ?

Czy Irakijczycy, Afgańczycy, Amerykanie i Anglicy pielęgnują w Azji miejsca śmierci naszych rodaków, również tych , którzy pochodzili z Bielska-Białej ???

W Wiedniu istnieje wiele grobów polskich rycerzy i żołnierzy. Cała Europa od Gibraltaru aż po Ural przepełniona jest krzyżami upamiętniającymi Polaków, a co postawiono w miejscach śmierci polskich żolnierzy w Iraku i Afganistanie ?

Czy na tamtych ziemiach krzyży w miejscach publicznych już zakazano ?

2010-01-01 | Dodaj komentarz
(brak komentarzy)

Obserwując ostatnią kadencję Rady Miasta Bielska-Białej mam wrażenie, że nie ma tam ani jednego radnego, który byłby w prawdziwej opozycji do Prezydenta Jacka Krywulta.

Owszem, od czasu do czasu niektórzy radni przedstawią niesmiałą interpelację, albo ostrożną krytykę niektórych działań wiceprezydentów, ale żaden radny nie ośmielił się w tej kadencji wezwać Prezydenta Krywulta do złożenia dymisji, ani nawet poprosić go, aby zdymisjonował wiceprezydenta odpowiedzialnego za oświatę i wychowanie.

Prawdziwa niezależność Rady Miasta od urzędującego prezydenta przejawia się w podważeniu proponowanego przez Zarząd Miasta budżetu . Jeżeli budżet zostaje zaakceptowany w takiej formie jaką proponuje Prezydent Miasta, to mogłoby sugerować, że Rada Miasta staje się Radą Prezydencką .

Jak zdążyłem poznać pana prezydenta Krywulta, to on jest całkowicie samodzielny w swoich decyzjach i rzadko potrzebuje doradców, natomiast Urząd Miasta z wiceprezydentami i naczelnikami wykonują polecenia prezydenta, a zatem Rada Prezydencka nie jest radą wykonawczą .

Jak zatem zaklasyfikować Radę Miasta Bielska-Białej obecnej kadencji ?

Moim zdaniem jest to Rada Akceptacyjna dla działań urzędującego Prezydenta Miasta .

Ciąg dalszy nastąpi .

Rajmund Pollak

2009-12-28 | Dodaj komentarz
(brak komentarzy)
Komentarzy (0)

Boże Narodzenie i refleksja .

  

Boże Narodzenie czasem radości, ale też refleksji . |

W dzisiejszych czasach ludzie w większości uważają, że Święta Bożego Narodzenia powinny być beztroskie, wesołe i syte. Supermarkety już od listopada stroją wystawy bańkami,światełkami, a nierzadko dochodzi do paradoksów, bo najważniejszą postacią w centrach handlu i rozrywki nie jest Jezus Chrystus , ale św. Mikołaj. Najważniejszym zadaniem dla nowoczesnego konsumenta nie jest spowiedź ani rachunek sumienia tylko zakupy, pożyczki na zakupy, oszczędności na zakupy oraz konsumpcja i zabawa.


Byłbym jeszcze o czymś zapomniał, bo przecież równie ważne w XXI wieku są promocje przedświąteczne i wyprzedaże poświąteczne.


W Kopenhadze wprawdzie na czas trwania szczytu ekologicznego zakazano wystawiania choinek i ozdób, a nawet wieszania napisów, że zbliża się Boże Narodzenie, ale w Polsce na szczęście taki numer by nie przeszedł i miasta wyglądają na prawdę ślicznie.


Tylko ja się zastanawiam czy to wszystko nie jest coraz bardziej powierzchowne ?


Symbolikę Bożego Narodzenia wykorzystuje się aż do bólu do celów marketingu i reklamy, a nawet o zgrozo, do celów kampanii wyborczej niektórych polityków !


Cóż są warte życzenia Wesołych Świąt skierowane do potencjalnych wyborców,albo podwładnych, gdy w tym samym czasie ten sam decydent czy decydentka przyczynia się do zwolnienia z pracy bliźniego ?


Zupełnym zaprzeczeniem sensu Wigilii jest picie w tym dniu wódki, a dzieje się to niestety w wielu domach. Jeżeli z kolei ktoś włącza w trakcie wieczerzy wigilijnej telewizor, to oznacza, że jeszcze nigdy nie przeżył prawdziwej, rodzinnej Wigilii!


Cóż warta jest pobożność na pokaz?


Pamiętam jak po 1989roku nawróciło się z dnia na dzień 90% dawnych aktywistów PZPR, a dawni funkcjonariusze MO, a nawet ZOMO zaczęli maszerować już w policyjnych mundurach do pierwszych ławek kościołów katolickich . To nie były cuda, tylko obłuda, choć być może jednak niektórzy się po prostu przestali bać swojej wiary.

Zawsze wzruszali mnie górale, bo oni czy to w stanie wojennym czy to w Unii Europejskiej zawsze na pierwszym miejscu stawiają Dzieciąteczko Boże i potrafią cudownie oddać cześć Matce Bożej.

Warto w tym całym zgiełku zakupów, pośpiechu, domowych prac, zastanowić się nad tym dlaczego taka radość nastąpiła wtedy w Betlejem?


Otóż maleńki, bezbronny Jezus był nadzieją na uwolnienie z ucisku i zakłamania, zwiastunem nowej ery !
Boże Narodzenie to jest radość nadziei na lepsze jutro. Lepsze nie pod względem wartości prezentów i obfitości stołu, ale lepsze w odnoszeniu się człowieka do człowieka.


Szlachetność ludzka, życzliwość, męstwo, prawda, odwaga, zrozumienie drugiego człowieka oto są prawdziwe wartości cenniejsze od złota kadzidła i mirry. Ci mędrcy, którzy odwiedzili stajenkę doskonale o tym wiedzieli !

Dziś spotkałem przypadkowo kolegę z Dyrekcji Handlowej FAP, który powiedział mi, że powinienem zapomnieć o troskach bezrobocia, bo w zasadzie wypełniłem nałożone na mnie zadanie, bo..." cóż wart jest związkowiec którego nigdy nie wyrzucono z pracy "?


Taka szczypta życzliwości od człowieka, którego wiele lat nie spotykałem, a dała mi więcej radości niż najlepszy program telewizyjny.


Chciałbym aby te Święta Bożego Narodzenia były dla wszystkich Polaków oraz wszystkich innych narodów, pełne życzliwości i przyjaźni każdego napotkanego znajomego czy nieznajomej.


Niech Wigilia upłynie w głębokiej i szczerej radości rodzinnej, pełnej dobrych wspomnień i wspaniałych planów na przyszłość.

Jeśli Was Drodzy Czytelnicy czasami zanudzałem,albo irytowałem to przepraszam i proszę o wybaczenie.

Niech Boża Dziecina i Matka Boska mają nas wszystkich w swojej łaskawej opiece.
Podnieś rączkę Boże Dziecię błogosław Ojczyznę Miłą !

Rajmund Pollak

2009-12-24 | Dodaj komentarz
(brak komentarzy)

Jest mało prawdopodobne aby tak odrażajacej kradzieży dokonali złomiarze. Ci biedacy, którzy ratują się przed głodem, zbierając przeróżne metale i makulaturę w większości są uczciwymi ludźmi, a ponadto nie dysponują sprzętem, który pozwalałby na szybki demontaż tak wysoko umieszczonego metalowego napisu. Znam kilku złomiarzy i wiem, że mają również swoje zasady postępowania i nie są zdolni do zbrodni, a tę kradzież z bramy hitlerowskiego obozu zagłady Auschwitz-Birkenau można uznać za zbrodnię.

Z kolei zawodowi złodzieje mają w okresie przedświątecznym znacznie łatwiejsze możliwości włamań i rabunków aniżeli ryzykowny skok na monitorowane całą dobę i dobrze strzeżone muzeum martyrologii.

Teorie o skoku na zamówienie kolekcjonera można uznać za produkt potwornej fantazji, bo żaden prawdziwy kolekcjoner nie byłby w stanie przespać spokojnie nawet jednej nocy ze świadomością, że znieważa ponad milion ofiar niemal ze wszystkich narodowości Europy, zamordowanych w Aschwitz-Birkenau.

Warto przypomnieć w tym miejscu, że nazistowski obóz koncentracyjny w Aschwitz-Birkenau powstał z rozkazu Himmlera z27 kwietnia 1940 roku, a pierwszymi więźniami i ofiarami Auschwitz byli Polacy zwożeni do obozu koncentracyjnego z przepełnionych więzień ze Śląska, Poznania i ówczesnej Generalnej Guberni od czerwca 1940 roku .

Wyjątkowym poświęceniem wykazał się swięty Maksymiliam Maria Kolbe, ktory oddał życie za współwięźnia, a wyjątkową odwagę wykazał inny nasz rodak rotmistrz Witold Pilecki, który dobrowolnie pozwolił się zamknąć aby utworzyć wewnątrz Auschwitz ruch oporu i organizować ucieczki.

Papież Jan Paweł II gdy odwiedził nazistowski obóz zagłady Auschwitz-Birkenau w imieniu wszystkich przyzwoitych Polaków i całego Kościoła Rzymskokatolickiego uczcił pamięć bestialsko pomordowanych ofiar różnych wyznań i narodowości.

Corocznie organizowane marsze żywych pokazują, że Polacy i Żydzi byli ofiarami tego samego nazizmu, a młodzież przyjeżdżająca z Izraela widzi na wlasne oczy z jakim szacunkiem Naród Polski pielęgnuje miejsca martyrologii .

Komuś zaczęło zależeć, aby znowu pojawiły się antypolskie oszczerstwa i najprawdopodobniej to właśnie wśród obcych służb specjalnych należy szukać zleceniodawców, a może nawet wykonawców tej potwornej kradzieży.

Może mamy do czynienia z recydywą ?

Przecież Armia Czerwona ukradła zaraz po wyzwoleniu większość dokumentów z Auschwitz-Birkenau .

Pojawiają się nawet relacje, że Rosjanie chcieli już raz ukraść ten słynny napis nad bramą, tylko Polacy zdołali wtedy zapobiec temu złodziejstwu .

Jeśli nie specsłuzby KGB, to może warto sprawdzić kto z rezydentów obcych wywiadów nocował w Krakowie, albo innych miastach w pobliżu Oświęcimia w okresie trzech miesięcy poprzedzających kradzież ?

Warto sprawdzić podróże po Polsce radców wojskowych poszczególnych ambasad, bo oni wiedzą co porabiał ostatnio ich wywiad w Polsce.

Przyjrzeć się warto nie tylko wojskowym spoza NATO, ale również teoretycznym przyjaciołom, bo w specsłużbach roi się od ludzi, którzy działają na dwie strony.

Moim zdaniem tej kradzieży dokonali zawodowcy od bardzo brudnej roboty.

Ktoś bardzo chciał nas znieważyć i warto zdemaskować zleceniodawców, a nie tylko sprawców.

2009-12-20 | Dodaj komentarz
bogdanborgosz
2009-12-24 21:01:53
"kolekcjoner" - dlaczego nie? Taki z SS , hitlerjugend, NKWD czy KGB to już nie może trudnić się zbieractwem? Skradziono o trzeciej, gdyby zleceniodawca byl z zachodu zdążyliby do Austrii lub Niemiec przed świtem. Część ekipy zatrzymano w Gdyni - próba frachtu do Szwecji? A więc kierunek wschód lub np. Argentyna, tam też sporo "żydożerców" pomieszkuje.

Ten, kto wyraził zgodę na logo i hasło Euro 2012 chyba nie jest prawdziwym Polakiem !

Logo Mistrzostw Europy ma w samym środku nieco stylizowany i nieco przytępiony, jednak wyraźny znak trizuba, który symbolizuje ukraiński nacjonalizm, natomiast brak jest jakichkolwiek elementów polskiego orła .

Nawet kolejność kolorów na tej części, która ma mieć rzekomo elementy polskie jest wadliwa, gdyż flaga Polski ma kolor biało-czerwony, a nie jak przedstawiono- czerwono-biały. Kolor czerwony na górze, biały w środku i czerwony na dole, to jest flaga Austrii, natomiast czerwono- biały, to Monaco.

Prawdziwe hasło ME tłumaczone z ukraińskiego i z angielskiego brzmi : "razem tworzymy historię" !!!

Chciałbym w tym miejscu przypomnieć, że w Bielsku-Białej mieszka wiele rodzin wygnanych przez Ukraińców spod znaku trizuba ze Złoczowa, Lwowa, Stanisławowa, Dunajowa i wielu, wielu innych miejscowości Kresów Wschodnich Rzeczypospolitej. Ta prawdziwa historia od września 1939roku nie była tworzona razem, bo Ukraińcy brali udział w ludobójstwie Polaków na Kresach, a nawet brali udział w tłumieniu Powstania Warszawskiego. Bestialskie zbrodnie UPA dokonywane były ze szczególnym okrucieństwem na polskich bezbronnych kobietach i dzieciach. Setki tysięcy Polaków obrabowano ordynarnie z ich życiowego dobytku i albo denuncjowano KGB, które wywoziło naszych rodaków na Sybir, albo Ukraincy donosili na Gestapo, kto we wsi lub w mieście działa w AK. Po wojnie tych którzy zdołali przeżyć zastraszano i nierzadko mordowano, a w najlepszym razie zmuszano do opuszczenia własnych domów i tułaczki na zachód w nieznane ! To Polacy byli prawdziwie wypędzonymi .

W okresie ZSRR Ukraińcy byli najbardziej agresywnymi komunistami, co miało odbicie między innymi w tzw. doktrynie Breżniewa o ograniczonej suwerenności krajów RWPG .

Polacy mimo tak dramatycznych doświadczeń historii, pomogli Ukrainie wyzwolić się z komunizmu na niepodległość i okazują dobrą wolę w budowaniu zupełnie innej, już przyjaznej przyszłości.

DLATEGO TWORZENIE NOWYCH NIEDOMÓWIEŃ W POSTACI ASYMETRII SYMBOLIKI NARODOWEJ NA LOGO I HAŚLE ME 2012 JEST INTELIGENTNĄ PROWOKACJĄ !

NIE MOŻE BYĆ TAK, ŻE POLACY DEKLARUJĄ NA ME 2012 PRZYJAZNĄ PRZYSZŁOŚĆ, A UKRAIŃCY PRZY TEJ SAMEJ OKAZJI, W SWOIM OJCZYSTYM JĘZYKU WYSŁAWIAJĄ HISTORIĘ SPOD ZNAKU TRIZUBA !!!

Jesli ma być jakiekolwiek wspólne haslo, to nie może być ono inne w Polsce i inne na Ukrainie i wszystkich pozostałych krajach świata !

Szczytem bezmyślności działaczy PZPN jest twierdzenie, że "hasło inaczej brzmi w Polsce, a inaczej za granicą", bo czasy wciskania ludziom ciemnoty za pośrednictwem niektórych mediów już minęły mam nadzieję bezpowrotnie.

W dobie internetu i powszechnej znajomosci angielskiego,niemal każdy Polak potrafi sobie przetłumaczyć co oznaczają poszczególne slowa hasła, a z języka ukraińskiego nasi bielszczanie, których tam obrabowano z majątków też umieją wiernie przełożyć cyrylicę na język polski .

Przecież we Lwowie, a nawet w Kijowie nadal mieszka wielu Polaków i kto im będzie w stanie wytłumaczyć, że zgodnie z najnowszym słownikiem PZPN :" wspólne tworzenie historii znaczy to samo co wspólne tworzenie przyszlości " ???

Pominięcie naszego białego orła na logo przy rownoczesnej prezentacji trizuba, to już jest skandal .

Ciekawe jak zareagowaliby nasi sąsiedzi zza Buga gdyby logo było w postaci białego orła w koronie, który w jednej łapie trzyma pilkę nożną, a w drugiej trizuba, a haslo by brzmiało : " Polacy na Ukrainie mogą czuć się jak u siebie domu" !

Kompromitacja niektórych dygnitarzy PZPN nie zna granic .

Rajmund Pollak

2009-12-14 | Dodaj komentarz
(brak komentarzy)

Informacje:


Jestem rodowitym bielszczaninem i nie wyobrażam sobie przyszłości w innym regionie niż Podbeskidzie . Nie zważam na kierunki wiejących wiatrów. Staram się demaskować obłudę i zakłamanie. Z zawodu jestem inżynierem mechanikiem, a ponadto ukończyłem podypl. stud. handlu zagranicznego na A.E. we Wrocławiu. Poza tym zdałem egzaminy państwowe z języka francuskiego i niemieckiego. Ukonczyłem również kurs pierwszego stopnia języka włoskiego. Prawdziwych przyjaciół mam kilkanaścioro i to jest największe bogactwo jakie sobie cenię. Napisałem jedną powieść pt.: "Siła przebicia", a druga jest już po korekcie polonistycznej i być może będzie wydana w 2012 roku. Lubię zwiedzać muzea, a zwłaszcza galerie malarstwa. Interesuję się kulturą i sztuką Chin. W lipcu 2010 roku ukończyłem intensywny kurs języka chińskiego na poziomie podstawowym.Uważam , że ważne są tylko te słowa , które mają pokrycie w czynach lub w zdarzeniach .

Archiwum:


2019
» listopad (1)
» maj (1)
» kwiecień (1)

2018
» październik (1)
» czerwiec (1)

2017
» czerwiec (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2016
» grudzień (2)
» listopad (2)
» październik (3)
» wrzesień (4)
» sierpień (4)
» lipiec (5)
» czerwiec (6)
» maj (3)
» kwiecień (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2015
» grudzień (1)
» listopad (3)
» wrzesień (3)
» lipiec (3)
» czerwiec (3)
» maj (5)
» kwiecień (2)
» marzec (4)
» luty (4)
» styczeń (3)

2014
» grudzień (6)
» listopad (6)
» październik (7)
» wrzesień (4)
» sierpień (6)
» lipiec (10)
» czerwiec (8)
» maj (9)
» kwiecień (9)
» marzec (8)
» luty (4)
» styczeń (5)

2013
» grudzień (3)
» listopad (1)
» wrzesień (5)
» sierpień (3)
» lipiec (6)
» czerwiec (6)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (7)
» luty (9)
» styczeń (8)

2012
» grudzień (11)
» listopad (8)
» październik (6)
» wrzesień (10)
» sierpień (8)
» lipiec (8)
» czerwiec (6)
» maj (9)
» kwiecień (5)
» marzec (6)
» luty (3)
» styczeń (5)

2011
» grudzień (12)
» listopad (8)
» październik (8)
» wrzesień (7)
» sierpień (10)
» lipiec (3)
» czerwiec (5)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (10)
» luty (7)
» styczeń (6)

2010
» grudzień (9)
» listopad (16)
» październik (10)
» wrzesień (8)
» sierpień (5)
» lipiec (8)
» czerwiec (8)
» maj (8)
» kwiecień (8)
» marzec (3)
» luty (6)
» styczeń (8)

2009
» grudzień (5)
» listopad (3)
» październik (4)

Ostatnie komentarze


[]
bbb
[Jaro]
Ciekawe co dziś o tym co sie dzieje w RP mówi P.Kosmowski
[Rajmund Pollak]
Książkę pt.: "Polacy wyklęci z FSM za komuny i podczas włoskiej inwazji" można zamówić w...

Ocena bloga:


Oceń blog:  1   2   3   4   5 

Reklama:


Statystyki bloga:


Wyświetleń: 509059
Newsów: 503
Komentarzy: 420
Ta strona kojarzona jest ze słowami:
Niepodległość Polski i Województwo Bielskie - oto jest zadanie ! , blog Bielsko, blogi Bielsko-Biała